IZVOĐENJE DEMOKRATIJE, 2019-2020
Šta je danas demokratija, šta podrazumeva i koji su najvažniji koncepti u nju upisani, a bez kojih ne može da funkcioniše? Da li je demokratija moguća? Da li demokratija ima alternativu? Kakav oblik demokratije je optimalan? Ova pitanja predstavljaju osnovu projekta Izvođenje demokratije koji je motivisan našom potrebom da o ovim pitanjima razgovaramo, ali i kreiramo prostor za što širi dijalog o stanju demokratije.
PROJEKAT JUGOSLAVIJA, 2016-2019
Projekat Jugoslavija istražuje potencijale niza ideja na kojima je građen koncept Jugoslavije u promišljanju kako sadašnjeg trenutka, tako i budućnosti, uključujući razmišljanja stotinu učesnika različitih uzrasta i profila iz svih republika nastalih nakon raspada nekadašnje države.
EKSTRAVAGANTNA TELA: ZLOČIN I KAZNA, 2016
Arhiva projekta je u pripremi
RAZGOVORI O NOVIM UMETNIČKIM PRAKSAMA SEDAMDESETIH U SRBIJI, 2015
Intervjui su nastali sa ciljem da se kroz razgovore sa umetnicima i kustosima koji su aktivno učestvovali u nastajanju nove umetničke klime nakon studentskih protesta 1968. pruži nov uvid u razvoj umetnosti ovog perioda.
PLAMENI POZDRAVI, 2015
Projekat Plameni pozdravi zamišljen je kao propitivanje socijalističke Jugoslavije - njene strukture, karaktera i nasleđa kroz prizmu konstrukcije socijalističkog detinjstva koje se otkriva na fotografijama koje su decenijama slate predsedniku Titu.
EKATSRAVAGANTNA TELA: EKSTRAVAGANTNE GODINE, 2013-2014
Arhiva projekta je u pripremi
MUZEJ OBJEKATA, 2011-2014
Muzej objekata nastao je kao inicijativa da se sakupe, sačuvaju i objedinjeno prikažu lična sećanja građana Srbije na period devedesetih godina prošlog veka koji su u Srbiji obeležile permanentne političke i ekonomske krize.
NAJLEPŠA ZGRADA, 2012
Kroz intervencije i interpretacije umetnika, izložba Najlepša zgrada bavi se istraživanjem prostora i mogućih narativa skrivenih iza nagomilanih istorijskih slojeva zgrade Beogradske zadruge, kao i pitanjem odnosa države i društva prema nasleđu, zaostavštini i sopstvenoj istoriji. Izložba je realizovana u okviru Mikser festivala 2012. godine.
PORODIČNI ALBUM, 2011-2012
U formi participativnog umetničkog rada, Porodični album istražuje istorije romskih porodica u Srbiji i Crnoj Gori koristeći porodične fotografije kao polazište za razgovor i širi društveni dijalog.
IZMEŠTANJE – Nacionalni paviljon Republike Srbije na Praškom kvadrijenalu 2011. godine
Projekat Izmeštanje rađen je za Nacionalni paviljon Republike Srbije na Praškom kvadrijenalu 2011. godine. Nakon Praga, projekat je izložen i u Likovnoj galeriji Kulturnog centra u Beogradu. Projekat Izmeštanje pokrenut je kao saradnička platforma sa ciljem da istraži osnovne principe savremene umetničke produkcije i performansa u novonastalim uslovima koje projekat kreira. U svojoj osnovi, platforma predstavlja hologramsku instalaciju za internet izvođenje uživo.
KIOSK DIJALOZI, 2010
Projekat Kiosk dijalozi zamišljen je kao komunikacijska platforma u kojoj se kroz dijalog sa mladima kreira participativni umetnički rad čiji su oni ko-autori, a ne samo pasivni posmatrači.
BELEF 09 – VIZUELNI PROGRAM
Nadovezujući se na inicijativu započetu festivalom 2008. godine, program nastavlja da istražuje mogućnosti savremene umetničke produkcije u javnom prostoru. Grad ostaje u fokusu kao tema, polje istraživanja i interpretacija, element nad kojim se vrši intervencija.
BELEF 08 – VIZUELNI PROGRAM
Neskrivena preokupacija BELEF-a 08 jeste pokušaj da se umetničkim intervencijama menja vidljivo lice grada, ostavljajući na svakodnevnim putanjama prolaznika tragove i pretvarajući ih u trajne umetničke postavke.
LAND OF PROMISES, 2007
Prikazujući širok spektar tema – od uspomena iz detinjstva, porodičnih priča, onih intimnih i onih manje intimnih, života drugih, regiona, kulturnih fenomena – izložba kroz medijum fotografije predstavlja krug ideja i tema prisutnih na savremenoj umetničkoj sceni Srbije.
KOMUNIKACIJA, 2005 – 2007
Projekat Komunikacija zamišljen je kao kreativni edukativni program koji kroz upotrebu fotografskog medija pokušava da uspostavi dijalog i komunikaciju među mladima različitih nacionalnih pripadnosti.
DAS IST KUNST, 2005 – 2006
Tragajući za prirodom savremene umetnosti autorke su razgovarale sa osamdeset i jednom osobom širom Srbije od kojih je svaka dala svoj odgovor na pitanje “Šta je (za Vas) umetnost?”. Odgovore prate fotografije učesnika koji su zamoljeni da se fotografišu sa objektom koji poseduju a smatraju ga umetničkim delom.
DOBA NEVINOSTI, 2004
Projekat kustoskog tima koji su činile Milica Pekić, Milena Grabačić i Katarina Mitrović, bavi se problemom transformacije slika iz prošlosti i sećanja u okviru umetničke percepcije.